Polska Federacja Squasha zaprasza wszystkich zawodników do udziału w 5-tej już odsłonie Polskiej Ligi Squasha. W sezonie 2013/14 zaplanowane są 4 kolejki rozgrywek eliminacyjnych (+ jedna rezerwowa), podczas których drużyny będą walczyć o najlepsze pozycje w swoich regionach. Najlepsze z nich, do których dołączą dodatkowo 3 drużyny z rozgrywek barażowych, otrzymają możliwość udziału w Finale Polskiej Ligi Squasha 2013/14, tj. Drużynowych Mistrzostwach Polski 2014, które odbędą się końcem czerwca przyszłego roku.

W komunikacie PFS czytamy dalej: W tym sezonie rozgrywki odbędą się w czterech kategoriach: męskiej, damskiej, juniorskiej chłopięcej oraz juniorskiej dziewczęcej. W sytuacji kiedy ilość drużyn juniorskich dziewczęcych będzie zbyt mała (poniżej 4) rozgrywki juniorskie staną się rozgrywkami OPEN.

Zasady rozgrywek w tym sezonie są zbliżone do zasad z sezonu ubiegłego. Różnice dotyczą m.in. dodania kategorii juniorskiej dziewczęcej oraz zmiany formuły rozgrywania baraży. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że regulamin ulegnie znacznej zmianie w kolejnym sezonie z uwagi na planowane już w tej chwili wprowadzenie dywizji w tych rozgrywkach. Zasady na kolejny sezon 2014/15 są aktualnie omawiane przez Komisję Techniczną PFS, ale już w tym momencie chcielibyśmy poinformować o planowanym podziale, który będzie brał pod uwagę wyniki z aktualnie rozpoczynającego się sezonu. Innymi słowy – drużyny, które osiągną dobre wyniki w tym sezonie będą miały znacznie większe szansę na uczestnictwo w dywizji pierwszej w sezonie kolejnym. Szczegóły tego rozwiązania zostaną podane w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Wszystkich animatorów Drużyn, Kapitanów, Zawodniczki i Zawodników zachęcamy do tworzenia i formalnej rejestracji klubów sportowych, z którym w przyszłości będzie związana Drużyna. Kluby sportowe nieprowadzące działalności w celu uzyskania zysku, mogą aktywnie ubiegać się o dofinansowanie z jednostek samorządu terytorialnego lub Ministerstwa Sportu działalności sportowej, w tym związanej z funkcjonowaniem Drużyny, między innymi na pokrycie kosztów:

  • organizacji zawodów sportowych,
  • uczestnictwa w zawodach sportowych,
  • korzystania z obiektów sportowych dla celów szkoleń sportowych,
  • zakupu sprzętu sportowego,
  • realizacji programów szkolenia sportowego,
  • wynagrodzenia kadry szkoleniowej.

Kluby sportowe będą w przyszłości tworzyć Polski Związek Sportowy.

Jednocześnie informujemy, że od przyszłego sezonu 2014/15 do zgłoszenia Drużyny do udziału w rozgrywkach Polskiej Ligi Squasha uprawnione będą jedynie zarejestrowane kluby sportowe. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że czas na rejestrację klubu sportowego jest bardzo zróżnicowany w całej Polsce. Już teraz zachęcamy do podejmowania pierwszych kroków z tym związanych.

W razie pytań w tej sprawie prosimy o kontakt z Biurem PFS (biuro@pfs.com.pl).

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem Rozgrywek Drużynowych 2013/14 oraz do zgłaszania drużyn. Na zgłoszenia drużyn oczekujemy pod adresem mailowym biuro@pfs.com.pl do dnia 17 listopada br.

PFS

Centrum Rezon