FAQ

1. Czy ja mogę się wspinać?

Oczywiście, że tak. Każdy może. Warunkiem niemożności wspinania się jest złamanie (zwłaszcza otwarte) obu kończyn górnych lub dolnych (OBU!). W każdym innym wypadku można się wspinać, a nawet jest to wskazane. Dentyści na całym świecie polecają wspinanie a także amerykańscy naukowcy dowiedli, że wspinaczka ma zdrowotne właściwości na cały organizm oraz pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.

A teraz poważnie: Każdy może się wspinać. Sport ten należy do ogólnorozwojowych. Ruch to zdrowie.

3. Co jeśli nigdy do tej pory się nie wspinałem?

Najwyższy czas zacząć przygodę ze wspinaczką. Początkujących chętnie przeszkolimy. Nauczymy Was zakładać uprząż, poprawnie wiązać podwójną ósemkę a przede wszystkim bezpiecznie asekurować partnera wspinaczkowego.

5. Jak długo mogę się wspinać w cenie biletu wstępu?

U nas możesz się wspinać tak długo na ile starczy Ci chęci i siły!

7. Czy muszę się umawiać żeby przyjść na ścianę?

Nie musisz. Jedynie jeśli potrzebujesz instruktora (do szkolenia z asekuracji lub asekuracji) prosimy o wcześniejszy kontakt z nami w celu uzgodnienia dogodnego dla Ciebie terminu.

9. Czy organizujecie urodziny wspinaczkowe?

Tak, organizujemy urodziny dla dzieci. Dowiedz się więcej.

11. Czy mogę przyjść z dzieckiem na ściankę?

Oczywiście. Przeszkolimy Cię z zasad bezpiecznej asekuracji i będziecie się świetnie bawić. Jeśli chcesz my będziemy asekurować. Dla najmłodszych adeptów wspinaczki organizujemy sekcje wspinaczkowe oraz zajęcia indywidualne.

13. Czym tak naprawdę jest wspinanie?

Wysokie góry, mróz i rozrzedzone powietrze? Jeszcze nie. Ściana wspinaczkowa najbliżej ma do wspinaczki skałkowej. Zimą wspinacze trenują na panelu (czyli sztucznej ściance wspinaczkowej) aby przygotować się do sezonu wspinaczkowego. Są też tacy, którzy wspinają się tylko na panelu. Co kto lubi.

2. Czy mogę się wspinać bez liny?

Tak. Do wysokości 4,5 m. Na całej powierzchni są materace.

4. Co potrzebuję, żeby przyjść i móc się wspinać?

Przede wszystkim wygodny i niekrępujący ruchów strój (t-shirt, spodnie, spodenki lub legginsy) oraz sportowe, dobrze dopasowane buty. Na miejscu można wypożyczyć także profesjonalne buty wspinaczkowe. O sprzęt nie musisz się martwić! Wszystko możesz wypożyczyć w naszym obiekcie. Zobacz cennik

6. Czy znajdę jakieś zniżki w ofercie wejść?

Tak, do ulgi uprawnieni są uczniowie i studenci do 26 roku życia (za okazaniem legitymacji). Dzieci i młodzież do 14 lat za wstęp płacą tylko 22 zł (wstęp do 120 min). Posiadamy także bilety rodzinne oraz pakiety dla początkujących. Osoba, która tylko asekuruje nie płaci za wstęp. Posiadacze kart MultiSport po 120 min muszą ponownie „odbić” kartę.

W ofercie posiadamy także karnety.

Dla członków Klubu Wysokogórskiego w Poznaniu i Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego za okazaniem ważnej legitymacji członkowskiej na wejście jednorazowe obowiązuje cennik ulgowy; ceny karnetów – 10% rabatu.

8. Nie mam partnera do wspinania, czy mogę się wspinać sam?

Tak, ale do wysokości 4,5 m. Pod całą ścianą (poza strefą FUN&Climb) jest profesjonalny materac. Do wspinania z liną będziesz potrzebował partnera. Na naszej ściance będziesz miał okazje poznać mnóstwo ludzi. Prędzej, czy później na pewno znajdziesz partnera do wspólnej wspinaczki. Możesz także wynająć instruktora do asekuracji.

10. Czy można zorganizować wejście grupowe?

Jasne. Dzwońcie lub piszcie do nas.

12. Czy mogę u Was coś zjeść/czegoś się napić?

Mamy w sprzedaży wodę, napoje izotoniczne, soki a do jedzenia przekąski. W najbliższym czasie otwieramy bar.

14. Co to jest buldering?

 

Bouldering to wspinanie na wysokości do 4-5 metrów. Jest to często tylko kilka, ale za to trudnych przechwytów. Do asekuracji nie służy lina/liny lecz Crash pady – profesjonalne materace amortyzujące upadek.

 

CENTRUM REZON

ul. Kolejowa 32‎
62-064 Plewiska (Poznań)

REZERWACJE

Wszystkie sekcje, zajęcia, szkolenia itd. rezerwuj pod numerem:

880-984-886

WYDARZENIA

lipiec 2024
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Centrum Rezon