DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
AKTYWNOŚĆ
Naszym mottem jest powrót do aktywnego spędzania czasu. Zarówno w obiektach sportowych i na świeżym powietrzu – w górach i skałach. Zabieramy dzieciaki i młodzież w wyjątkową podróż z dala od świata nowoczesnej techniki. W końcu sport to zdrowie!
<a name="fun"></a>

Wspinanie na FUN & CLIMB

To strefa wspinaczkowa dedykowana dla dzieci. Składająca się ze ściany o powierzchni 75 m2, na której znajduje się kilkanaście problemów wspinaczkowych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 3 lat wzwyż.

Fun&Climb w Centrum Wspinaczkowym Rezon Poznań to ręcznie wykonany mural utrzymany w tematyce podmorskiej eksploracji. Nakręciliśmy na nim drogi wspinaczkowe z chwytów w kształcie ryb spotykanych na rafach koralowych oraz w kształcie unoszących się w toni morskiej bąbelków powietrza, a także drogi z klasycznych chwytów wspinaczkowych.

Obok strefy Fun&Climb jest ściana wspinaczkowa z grotą, słupem, pionami i przewieszkami, z sekcjami połogimi, z okapem i zacięciami, na której każdy młody amator wspinaczki znajdzie wiele zabawy. Ogromna liczba chwytów ułożonych w drogi o różnym stopniu trudności pozwala każdemu – niezależnie od wieku – rozpocząć wielką życiową przygodę.

<a name="urodziny"></a>

URODZINY wspinaczkowe

W strefie FUN&Climb organizujemy Aktywne Urodziny Wspinaczkowe. Impreza trwa zwykle 2 godziny, dzieci wspinają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Rozpoczynają od podstawowych problemów wspinaczkowych przechodząc do coraz trudniejszych dróg, z którymi zmaganie się to wielka przyjemność, świetna zabawa i aktywnie spędzony czas. Najczęściej w połowie urodzin przechodzimy do zabaw linowych – 2 instruktorów zabiera dzieciaki na tyrolkę.

Podczas imprezy odpowiadamy dzieciom na wszystkie pytania dotyczące wspinaczki. Zdradzamy tajniki treningu wspinaczkowego na campusie, trx’ach i kulach. Roztaczamy przed nimi wizję wspinaczki w skałach, biwakowania w górach, wieczornego ogniska…

Na  urodzinach konieczne jest wymienne obuwie sportowe.

<a name="SEKCJE-DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWE"></a>

SEKCJE wspinaczkowe DZIECIĘCO MŁODZIEŻOWE

Dla dzieci i młodzieży chcących zacząć przygodę ze wspinaczką lub doskonalić nabyte już umiejętności prowadzimy sekcje wspinaczkowe pod okiem doświadczonych instruktorów. Zajęcia to 1,5 h treningu dedykowanego pod ten sport. Każdy świadomy sportowiec dbający o sprawność swojego ciała, zaczyna trening od rozgrzewki i rozciągania. Staramy się wpoić dzieciom tą sama rutynę. Dzięki czemu podczas wspinania możemy dać z siebie wszystko bezpiecznie zwiększając moc, siłę chwytu i zasięg.

W kolejnej części zajęć instruktor przeprowadza z dziećmi trening mający na celu wdrożenie podstawowych technik wspinaczkowych, sposobów układania ciała i ogólnego poruszania się na ściance wspinaczkowej. Podczas wspinania prowadzone są rozmaite gry i zabawy rozwijające wiedzę o tym sporcie. Dzieci uczą się w jaki sposób asekurować oraz zdobywają wiedzę na temat bezpiecznego wspinania i użytkowania sprzętu wspinaczkowego. Wraz z postępem zajęć wprowadzane są trudniejsze techniki wspinaczkowe oraz dolna asekuracja; oczywiście wszystko w ramach dobrej zabawy i zaszczepiania dzieciom „wspinaczkowego bakcyla”.

Zajęcia kończymy wyciszeniem mięśni oraz krótkim rozciąganiem. Każde dziecko na koniec ma chwilę, żeby pobawić się na ściance lub podejść do problemu wspinaczkowego, który go interesuje.

<a name="TYROLKA"></a>
TYROLKA
Dla fanów mocnych wrażeń proponujemy zjazd tyrolką. Atrakcja ta dostępna jest dla dzieci głównie podczas przyjęć urodzinowych. Zjazd na linie stanowi wspaniałe dopełnienie doświadczeń wspinaczkowych oraz gwarantuje uśmiechnięte wszystkie buzie.
<a name="ZAJĘCIA-INDYWIDUALNE"></a>

INDYWIDUALNE ZAJĘCIA wspinaczkowe

Dla osób preferujących indywidualne podejście proponujemy zajęcia z instruktorem – indywidualne lub w parach. Trening prowadzony w ten sposób pozwala na skupienie całej uwagi instruktora na trenującym oraz gwarantuje najszybsze postępy w umiejętnościach wspinaczkowych.

W treningu indywidualnym instruktor w łatwy sposób może skorygować najmniejsze błędy techniczne i motoryczne.

Intensywność treningu dostosowana jest do wieku. Dla każdego znajdujemy „szczyty do zdobycia” adekwatne do jego wieku i umiejętności. U młodszych dzieci staramy się zaszczepić „wspinaczkowego bakcyla” poprzez dobrą zabawę, u dorosłych poprzez ciągłe pokonywanie kolejnych granic swoich możliwości.

CENTRUM WSPINACZKOWE REZON POZNAŃ

ul. Kolejowa 32‎
62-064 Plewiska (Poznań)

REZERWACJE

Wszystkie sekcje, zajęcia, szkolenia itd. rezerwuj pod numerem:

880-984-886

WYDARZENIA

maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Centrum Rezon