ZAPLECZE TRENINGOWE
MoonBoard

MoonBoard to trenażer wspinaczkowy – ścianka systemowa, której jednym z pomysłodawców był Brytyjczyk Ben Moon (wspinacz, który jako pierwszy na świecie poprowadził drogę o trudności 8c+). Jest to płaski panel o wymiarach 2,44 m x 3,15 m i przewieszeniu 40°. Wymiary są takie same na każdym panelu Moona na całym świecie. Każdy MoonBoard ma także te same chwyty nakręcone w tych samych miejscach pod tym samym kątem. Dzięki temu możemy u nas robić „problemy”, które wymyślił inny trenujący na MoonBoardzie w dowolnym miejscu na świecie.

Jak się wspinamy?

W CW Rezon mamy 3 zestawy chwytów – School Holds Set A (białe), School Holds Set B (czarne) i Original School Holds (żółte). Na tym układzie chwytów wymyślonych jest obecnie ponad 11 tys. „problemów” zaczynających się od stopnia bulderowego 6a do 8b+.

Wszyscy możemy wymyślać nowe „problemy”, wycenić, dodać do bazy i poddać ocenie innych wspinaczy. Każdy zalogowany użytkownik może zweryfikować trudność, może dodać komentarz i zamieścić film z przejścia. Dzięki dostępowi do bazy „problemów” można trenować i porównywać swoje umiejętności z innymi i weryfikować postęp swojej formy wspinaczkowej.

Na stronie www.moonclimbing.com, w zakładce HOME/MOONBOARD/PROBLEMS wyszukujemy układ chwytów i wybieramy interesujące nas „problemy”. Najłatwiejszy dostęp do bazy problemów jest przez aplikację MoonBoard app.

Zasady

  • Startujemy z dwóch rąk, nawet jeśli jest tylko jeden chwyt startowy

  • Kończymy również oburącz na chwytach lub chwycie końcowym

  • Wszystkie zaznaczone chwyty można chwytać dowolnie oraz stawać na nich dowolnie

  • Do startu można użyć wszystkich stopni z pionowej płyty ze stopniami

  • Wszystkie problemy muszą zaczynać się na 6 lub niższym rzędzie

  • Wszystkie problemy muszą kończyć się na ostatnim rzędzie

CAMPUS
Campus jest jednym z podstawowych narzędzi treningowych dla zaawansowanych wspinaczy. Klasyczny campus składa się z szeregu poziomych listewek przymocowanych do najczęściej przewieszonej płyty. Nasz ma listewki, wałki i kule w dwóch średnicach – wszystko z bukowego drewna. Obok wiszą chwytotablice.
TRX i kule
Trening TRX to ćwiczenia z masą własnego ciała, do którego wykorzystuje się specjalny zestaw regulowanych pasów. Ćwiczenia na TRX rozbudowują siłę mięśniową, a także dają możliwość wprowadzenia treningu stabilizacyjnego pod wspinaczkę. Dzięki TRX równomiernie rozbudujesz oraz wzmocnisz mięśnie bez obciążania stawów i kręgosłupa.

Kule treningowe – grip ball to przyrząd do ćwiczenia zwisów, podciągania lub przybloków. Angażuje górne partie mięśni – od palców po plecy.

CENTRUM WSPINACZKOWE REZON POZNAŃ

ul. Kolejowa 32‎
62-064 Plewiska (Poznań)

REZERWACJE

Wszystkie sekcje, zajęcia, szkolenia itd. rezerwuj pod numerem:

880-984-886

WYDARZENIA
maj 2024
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Centrum Rezon