Kort Systemowy ASB wykonany jest w specjalnej technologii, której do dnia dzisiejszego nie było w stanie powielić żadne inne przedsiębiorstwo na świecie. 

Elementy o długości ścian bocznych (10m) i ściany przedniej (6,40m) składają się z niezwykle twardych dwóch paneli połączonych równolegle aluminiowymi profilami, rozstawionymi w dokładnie obliczonej odległości między sobą. Pomiędzy panelami znajduje się wysuszony ogniem piasek kwarcowy o gramaturze 1 – 3 mm. Ściana frontowa składa się przy tym z trzech, a boczna z zaledwie dwóch elementów, ograniczając w ten sposób do minimum miejsca ich połączeń. Po zmontowaniu Systemowego kortu squash’a ASB i wykonaniu prac wykończeniowych, przestają być widoczne miejsca łączenia poszczególnych elementów. Dzięki temu ściany pozbawione są widocznych, szpecących je fug, narażonych na uszkodzenia mechaniczne w trakcie użytkowania kortu i negatywnie wpływających na zachowanie piłki po odbiciu. Ściany kortu Systemowego ASB nie są w żaden sposób połączone ze ścianami budynku dzięki czemu są niezależne statycznie.

Rozwiązanie systemowe i ściana pół systemowa ASB umożliwiają jednakowe odbicie piłki na całej powierzchni. Dodatkową zaletą tego typu kortów jest znaczne ograniczenie natężenia dźwięku podczas gry. Dzięki doskonałym właściwościom kortów Systemowych ASB, rzeczywistą przyjemnością staje się ich użytkowanie. Nieocenione walory Kortów Systemowych ASB potwierdzają od dziesiątków lat zarówno zawodowi zawodnicy jak i początkujący, uprawiający squash’a okazyjnie.
Wszystkie ściany kortów ASB dają się łatwo zmywać przyjaznym dla środowiska łagodnym, bezzapachowym środkiem czyszczącym.

Centrum Rezon